כשכושר פוגש עיצוב

האתגר

לשלב בצורה מאוזנת בין תכנון של מרחבים פתוחים אך יחד עם זאת , כאלו שיספקו פרטיות ואינטימיות,

כשכושר פוגש עיצוב – יצירת חוויה מרתקת ואסתטית למתאמנים

עיצוב חדר כושר – בעידן שבו חדרי כושר הפכו למקדשים עכשוויים של בריאות ואורח חיים, אני מציגה בפניכם נקודת מבט אורבנית ופרשנות נוספת לגבי תכנון המרחב שבו אנו כושרים את גופנו בנפשנו. זהו חדר כושר שאינו רק מקום להתעמל בו, אלא גם להנות מחוויה ויזואלית.

במבט ראשון, המרחב מרשים בגולמיותו; קירות בטון חשופים, צינורות וכבלי חשמל הנראים לעין. אך בהתבוננות מדוקדקת, אפשר להבחין בדיוק ובקפדנות שבהם בחרתי בכל פרט ופרט. חדר הכושר האורבני הוא שילוב נועז של אסתטיקה תעשייתית ופונקציונליות מובהקת

העיצוב התעשייתי משדר תחושה של עבודה קשה ואמיתיות, שמתאימה לאתוס של אימון גופני ומאמץ פיזי.הוא מזמין אותנו לעולם שבו הברזל והבטון פוגשים את האינסטינקטים העתיקים של האדם להתמודדות והתעלות.

אסתטיקה עכשווית ואורבנית

בעיצובו של חדר הכושר האורבני הזה, נבחרה גישה תעשייתית שמתמקדת באותנטיות ובעמידות. החלל כמעט כולו, נשאר בצורתו האוטנטית, קירות בטון חשופים וצינורות וכבלי חשמל שנותרו גלויים לעין, מה שמעניק לו את הגוון הגולמי. החשיפה של המרכיבים המבניים מבליטה את האסתטיקה העירונית ומשדרת מקום עכשווי, אופנתי ורב-תכליתי יחד עם תחושת עבודה קשה, חזרה ליסודות וחוויה גופנית אמיתית.

חומריות 

שילוב של חומרים גולמיים כמו בטון חשוף ופלדה עם רצפת עץ, שמעניקים לחדר תחושה של חמימות ונוחות. לצד כל אלו יש לנו את קיר הכח, הקיר המרכזי של הסטודיו, המלווה את המתעמלים מרגע כניסתם לסטודיו ולאורך כל חללי האימונים. הקיר מחופה בלוחות PVC ורטיקליים שמדגישים את גובהו הרב של המקום ומוסיפים לו מרקם ואלגנטיות וגם פונקציונליות המשלבת אפשרויות אחסון ושטחי תצוגה ומכירה. אלו יוצרים סביבה שהיא גם פרקטית וגם מזמינה, ומעניקה לחלל תחושה של בוטיק עדכני שמציע לא רק אימונים אלא גם סגנון חיים.

הצבע והטקסטורה של קיר ה-PVC מעשירים את העיצוב התעשייתי של הסטודיו ומביאים לו חום ועומק, מבלי להתפשר על עמידות וניקיון קל שהחלל דורש.

צבעוניות

פלטת הצבעים של חדר הכושר שעיצבתי נעה בין גווני אפור וטקסטורות מתכתיות, יסודות המשדרים חוזק ועמידות. אלא שלתמונה האורבנית הזו מתווסף גם צבע אדום, באופן שאינו מעייף את העין, אלא מדוד בקפידה: הוא מופיע בכסאות המעוצבים שלאורך הבר בכניסה, טפטים אדומים דרמטיים התלויים על הקירות, ואף בתאורה אדומה המוסיפה לחלל נופך תיאטרלי.

העיצוב משלב גם פרטים אסתטיים מרהיבים, כמו תמונות קיר מוקפדות של מתאמנים בפעולה, המוסיפות שכבת מוטיבציה לכל פינה. האדום החוזר ונשנה, לא רק שהוא מוסיף תחושה של חיות ואנרגיה, אלא גם משמש כחוט מנחה המחבר בין האזורים השונים בחדר הכושר. זהו צבע שמזוהה עם הלוגו של הסטודיו ונמצא ברחבי המקום, מה שיצר עקביות וזהות מובהקת.

ניצול מעטפת החלל

עיצוב תעשייתי מאפשר לשדרג חללים קיימים, אלמנטים ארכיטקטוניים ייחודיים מצורתו הבסיסת של המבנה, שכללה קורות ברוטלסטיות לתמיכה המבנית.

מרחבים פתוחים

החללים המרווחים והמחיצות הזכוכית מאפשרים שקיפות וראיית נוף מלאה של כל הפעילות בחדר, תוך כדי יצירת דינאמיות ותחושת חלל משותף. אך עם זאת, ישנה תחושה של פרטיות ואינטימיות בתוך כל סטודיו. השילוב הזה מאפשר למתאמנים להרגיש חלק מקהילה מאימונית מבלי לוותר על מרחבם האישי.

האימון בסמיכות לקירות שעליהם תמונות גדולות של אנשים אחרים שמתאמנים מעניק תחושה של קהילה ומראה על המקדם החברתי של האימונים.

מעבר לציוד האימון המקצועי, המקום מציע גם פינות ישיבה אסתטיות, מה שמצביע על המחשבה שחדר הכושר אינו רק לאימון, אלא גם להתחברות והרגעה. כל אלה משקפים את הרעיון שמאחורי העיצוב – ליצור מרחב שבו האדם מרגיש מוקדם, גם כשהוא מזיע וגם כשהוא נח.

המקום מעוצב לא רק לספק את הצרכים הפיזיים של המתאמנים אלא גם לשפר את החוויה הכוללת באימון, על ידי יצירת סביבה מודעת לעיצוב ואסתטית.

תאורה

תאורת הסטודיו מקנה את האווירה ומשפיעה על החוויה הכוללת במרחב האימון. בחללי הסטודיו ניתן למצוא שילוב של תאורה טכנית, המתוכננת להאיר במדויק את נקודות האימון השונות, ותאורה אדומה באזור הספינינג שמעניקה אנרגיה ואטמוספירה דינמית.

התאורה הטכנית נעשית באמצעות מנורות LED ממוקמות אסטרטגית לאורך התקרה ובפינות החדר, כדי להבטיח כי כל אזור אימון מואר היטב ונעים לשימוש. התכנון של התאורה מותאם כך שהוא לא ישתקף במראות ויגרום לסינוור.

באזור הספינינג, התאורה האדומה מוסיפה פן רגשי לאימון. צבע זה, המקשר בין תחושות של כוח, תשוקה ואנרגיה, מחזק את המוטיבציה ומגביר את התחושה של עבודה עצמתית. השימוש בתאורה אדומה כן משתלב עם נושא הדינאמיות והחוזק שהסטודיו מעוניין להדגיש.

למעשה, התאורה בסטודיו היא יותר מסתם מרכיב פונקציונלי – היא חלק אינטגרלי מהעיצוב הכולל של המרחב, שתורם לאווירה, למצב רוח ולאיכות האימון בכל שלב ושלב.

שמחה על הזכות שהייתה לי לייצר מרחב שמקדם לא רק אימון פיזי, אלא גם תחושת רוגע והתמקדות., יצירת סביבה אסתטית, פונקציונלית ומעוררת השראה לכל מי שנכנס לתוך המרחב המיוחד של חדר הכושר האורבני. שנמצא בעיר שכולה מוקפת טבע, ביקנעם עילית.

 

מעצבת פנים : הילית קרש – הילית עיצוב פנים

פרקט:   מודי קרמיקה

תאורה: קרן אור תאורה

חיפוי קיר: טאפיס

קבלן מבצע: ערן גינון

על הפרוייקט +

סגירה -

סגירה -