בקצה ההר – וילה בנשר הוותיקה

האתגר

שילוב עם הסביבה הטבעית: הווילה הוקמה בנוף טבעי של נופי הכרמל, ולכן האתגר היה לשקף ולמזג את הבניין עם הסביבה הטבעית בצורה המאפשרת חיבור מרשים ונעים עם הטבע .

הווילה בנשר הוותיקה שתוכננה על ידי האדריכל דניאל בן שטרית ועוצבה על ידי המעצבת הילית קרש, תוכננה עבור משפחה, הורים ושלושה מתבגרים ומהווה שילוב של אלגנטיות ויוקרה בעיצוב הפנים. מוקפת בנופי הכרמל הפוריים,

הווילה מציעה לדייריה חוויה ייחודית של מגורים באווירה של רוגע ויופי.ומתאפיינת בחללים פתוחים ואוויריים המציעים נוף ירוק ומרהיב של הרי הכרמל. עיצוב הווילה מציג שיח מתוחכם של חלל, חומר ואור, ומציע מעבר חלק ממבואת הכניסה המזמינה אל חללי המגורים. כל אזור מעוצב בקפידה, לא רק לשמש את תפקידו אלא גם להעשיר את חווית המגורים בכללות.

עיצוב מבואת הכניסה

מבואת הכניסה מושקעת ומזמינה ומקבלת את האורחים באווירה של צניעות אלגנטית, כשמראה פיסולית בעיצובה של פאולה לנטי מובילה את העין ומשמש כנקודת מוקד אמנותית ומגבירה את נוכחותו של האור הטבעי המשתקף במראה. הקונסולה  מהווה הצהרה של פשטות מודרנית, והסחלב הדק מפרח בצדו הוא אקססורי מתוחזק שמסמל חיים ואלגנטיות. עם כל הפרטים הקטנים המקסימים, מבואת הכניסה מעניקה הבטחה לאורחים כי האווירה של הווילה תהיה נעימה, מודרנית ומזמינה.

עיצוב המטבח

במרכז הווילה, במטבח, תכנון נקי ומודרני מתמזג עם חומרים טבעיים ואיכותיים, פאנלי העץ הטבעי שמח]ים את הארונות הגבוהים, מעניקים תחושה חמימה ומזמינה, מה שמאזן את הקווים המודרניים של האי והמכשירים המשולבים.. האי המרכזי משמש כלב המטבח ונקודת איחוד ופגישה לדיירי הבית. אלמנטים כמו פסלי התאורה מעל האי מוסיפים פרט עיצובי עדין וייחודי.

עיצוב פינת אוכל

אזור פינת האוכל מודרני ומואר, עם שולחן זכוכית שקוף  בסגנון תעשייתי עדין, המתמזג בטבעיות עם הרצפה הבהירה ומשדר תחושת מרחב. כיסאות בסגנון אלגנטי מוסיפים לאווירת היוקרה, והתאורה התלויה מעל, לא רק מאירה את החלל אלא גם משמשת כאלמנטים פיסוליים, המעשירים את האסתטיקה העכשווית של החדר.

עיצוב הסלון

הסלון מציע מקום לרגיעה ונוחות. החלל פתוח ומרווח, עם חלונות גדולים המאפשרים לאור הטבעי לחדור ולחמם את הבית, לנוף להכנס ולהכניס רוגע ושלווה לחלל, ולמרחב להיראות גדול ומואר יותר. הטלוויזיה מובנית בקיר מציעה חוויית צפייה אינטימית ונעימה.  מתחת לטלוויזיה מורכב קמין גז אשר מוסיף חמימות לחדר גם במראה וגם בחום הנעים בימי החורף. בסלון, הריהוט נבחר בקפידה ליצירת חלל המזמין לרגיעה ושיחה. ספות בגווני אפור עם כריות  צבעוניות המביאות חיים וחמימות לחלל. הגינה המרווחת, נגישה מהסלון, מהווה מעין חדר נוסף בקיץ, עם ריהוט גן מעוצב , מטבח גינה גדול ומרווח עם פינת ישיבה גבוהה המשלב נוחות ואסתטיקה. היא מציעה מקום פרטי להנאה מהשקט ומהיופי הטבעי של הכרמל, ומשתלבת ללא מאמץ עם העיצוב הכולל של הווילה.

עיצוב סויטת הורים

סויטת ההורים מהווה מקום מפלט מודרני ונעים, עם חדר שינה מרווח ומפנק, שילוב של נוחות ואסתטיקה שאינו מתפשר. פרטים עיצוביים עדינים ובחירת חומרים איכותיים מרוממים כל חווית המגורים, והתאורה התקרתית והקירית יוצרת אווירה חמה ומזמינה. מראה גדולה מעגלת על הקיר מול המיטה משקפת את החלל ומוסיפה לתחושת המרחב בחדר. המינימליזם ממשיך עם יחידת השידה והטלוויזיה, שמונחת בצורה נקייה וחדה לאורך הקיר, ומספקת גישה נוחה למדיה ואחסון בצורה שלא תפריע לאסתטיקה הכללית של החדר. פינת האיפור מיוחדת במינה עם שילוב של שולחן בעיצוב נקי וצבעוניות עדינה, המראה והמנורה שמובהנת בתוך השידה מוסיפים נגיעה של אלגנטיות ופשטות, והכיסא הקטן בצבע חרדל מוסיף נקודת צבע ועניין. חדר האמבטיה הצמוד מעוצב ברוח דומה, עם קווים נקיים וחלקים, ושימוש בחומרים טבעיים ואיכותיים. האמבטיה הפריסטינג מוסיפה אלגנטיות לחדר הרחצה והשיש המעוצב מעניקים תחושה של פינת ספא פרטית. הזכוכית והמראות מרחיבות את החלל ומשדרות יוקרה ופשטות.

עיצוב פינת משפחה

כשעולים לקומת חדרי הילדים אנו נחשפים לפינת משפחה חמימה עם מרפסת צמודה המאפשרת נוף פתוח טפסטורלי של יערות הכרמל, מה שמשלב את החוץ עם הפנים ומחזק את החיבור לטבע.. בפינת המשפחה, ניתן לראות ספה בצבע צהוב חמים שמוסיפה תחושת חמימות וביתיות, ומשתלבת בהרמוניה עם הטון המינימליסטי של החלל. שולחן הסלון השחור והזכוכית תורם לתחושת המודרניות.  האמנות על הקירות מביעה קלילות ומזמינה מבט מעניין. מבואת חדרי הילדים מתוכננת בקפידה, עם תמונת אמנות אלגנטית המונחת על קונסולה מודרנית, מה שמעניק לחלל אווירה חמה ומזמינה.

הווילה מציגה משחק מורכב של מרחב, חומר ואור, ומציעה מעבר חלק ממבואת הכניסה המזמינה לחללי המגורים המפנקים. כל אזור מעוצב בקפידה, לא רק כדי לשרת את תפקידו אלא גם לשפר את חוויית המגורים הכוללת. מאחורי כל פינה ופרט בווילה ניכרת רעננות ויצירתיות, ואל לנו לשכוח את הנוף, הווילה מאפשרת חיבור עם הטבע והסביבה החיצונית באופן מושלם. גינה מטופחת ומרווחת מאפשרת לדיירים ליהנות מחווית מחצבה ורוגע, כשהיכולת לפתח חללים חיצוניים מאפשרת להם ליהנות מאווירה פתוחה נעימה ושקטה, המאפשרת לדיירים ליהנות מחיים מושלמים ושלווים במיוחד.

אדריכל: בן שטרית דניאל

מעצבת פנים : הילית קרש – הילית עיצוב פנים

ריצופים וכלים סניטרים:   TR טופולסקי רצף קרמיקה

מטבח: מטבחי רגבה

ריהוט: טולמנס דוט

ריהוט: אליתה ליווינג

קמין גז: אורטל קמינים

על הפרוייקט +

סגירה -

סגירה -