עיצוב פנים בגליל

האתגר

  • ליצור חלל פונקציונאלי ונוח לצרכי משפחה עם שלושה ילדים צעירים.
  • לקשור את קומות הבית ואת אזוריו השונים באמצעות שפת עיצוב אחידה, מודרנית-נקייה וחמימה כאחד.

 

 

LARGE - בית משפחה דו קומתי בגליל העליון.

קומת הכניסה, שחלקה הוא חלל גבוה, תחומה בויטרינות מרצפה לתקרה ומרכזת בשטחה את הפונקציות המשותפות ואת יחידת ההורים. מיקום האזורים בה נעשה כך שכל אזור מוגדר בבירור, וביחד הם חוברים למרחב הרמוני וזורם.

את מסגרתו הנקייה של החלל מובילה פלטת צבעים קוהרנטית של גווני לבן ואפור: קירות לבנים וריצוף באריחי גרניט פורצלן גדולים בגון אפור. אדריכלות המבנה הודגשה באמצעות אלמנטים של תאורה, תוך שימוש בגופים בעיצוב זהה העוקבים אחר קוויו האנכיים והאופקיים של החלל – מדגישים את ממד הגובה, יוצרים קשר ישיר בין הקומות, ומלווים קורות אופקיות בקומת הכניסה. פריטי ריהוט בשילוב עץ יוצקים לחלל חמימות, וכך גם קמין אינטגראלי, ששולב בקיר סמוך לגרם המדרגות ונצפה מכל נקודה בו, ופריטי טקסטיל הזורעים נקודות צבע במארג הנקי.

שירותי האורחים שבקומה עוצבו במראה דרמטי משהו, המשלב צבע שחור ביחידת הכיור ובגופי התאורה, ובה בעת מרוכך עם תמונת זברה גדולה כקריצה מחויכת. ביחידת ההורים משתלב גוף תאורה בעיצוב זהה לגופי החללים הציבוריים, ודלת שקופה בפתחו של חדר הרחצה 'פותחת' אותו אל חלל החדר ומשמרת תחושת מרחב ואווריריות.

בקומה העליונה ממוקמים שלושה חדרי ילדים החולקים חדר רחצה משותף, ופינת משפחה בגלריה פתוחה. חדרי הילדים תוכננו מתוך ראייה קדימה- בה אני מאמינה- בשפה 'ניטראלית' שאינה תלוית גיל ותוכל להישאר רלוונטית לאורך זמן. חדר הרחצה המשותף להם עוצב גם כן במחשבה על העתיד עם קיר מחופה עץ ואמבט פרי סטנדינג מסוגנן  בעיצוב אובלי.

 

מעצבת פנים: הילית קרש – הילית עיצוב פנים

אדריכל: יאיר הרמן – הרמן אדריכלים

צלם: עודד סמדר

ריצופים וכלים סניטרים: TR טופולסקי&רצף

מטבח: מטבחי סמל

על הפרוייקט +

סגירה -

סגירה -