עיצוב סנדוויץ בר

האתגר:

התמודדות עם חלל קטן (40 מ"ר) וגבוה (4.5 מטר) הפונה לשתי חזיתות מנוגדות. האחת לרחוב והשנייה למרכז המסחרי.

יצירת פונקציונאליות מרבית בחלל הקטן, על מנת ליצר תפעול נכון של רצף ההתרחשות – הכנה, הגשה, אכילה.

תרבות ההמונים בסנדוויץ בר

הפרוגראמה כללה אילוצי מבנה – חלל קטן יחסית, אך גבוה, הפתוח אל החוץ עם שני חלונות ראווה (אחד פונה לרחוב והשני לקניון), הממוקמים אחד מול השני. אל נתונים אלה היה צורך לצקת פונקציונאליות מרבית, על מנת ליצר תפעול נכון של רצף ההתרחשות – הכנה, הגשה, אכילה, כאשר כל אלה מגובים בעיצוב אסתטי, יוצא דופן ומעורר תאבון.

על מנת לשבור את גובהו של החלל נבנו הנמכות גבס אופקיות מהתקרה, השוברות את תחושת הקופסא ומשפרות את האקוסטיקה. אל תוך התקרה שולבו גופי תאורה צהובים מלבניים מעל הדלפקים, QR בגבס, פלורוסנטיים סמויים בגווני כחול-לבן – כל אלה ליצירת משחקי תאורה צבעוניים המוסיפים עניין לחלל.

כמו כן, תוכן מטבח פתוח לחלל, הממוקם בצמוד לדלפק ההגשה – דבר המאפשר תפעול יעיל של בית העסק, תוך חשיפת פעילות המטבח לחוץ ליצירת תחושת שקיפות מרבית.

המוקד העיצובי של המקום הוא דלפק ההגשה שנבנה כאקווריום המכיל פחיות קוקה קולה משומשות, עליו הונח מדף עשוי פורמייקה בגוון וונגה. אלמנט יוצא דופן זה המתכתב עם עולם התוכן של "מזללה" בה מוגש משקה זה באופן תדיר, מדגיש את היכולות העיצוביות הטמונות במיחזור חומרים קיימים לצורך עיצוב פנים וכן מהווה מוקד המכתיב את קצב העיצוב והקומפוזיציה של הצבעים.

ואכן, בהמשך לאלמנט זה, המתחבר לתרבות הפופ וההמונים נבחרו צבעים עזים, ניאונים ודרמטיים – אדום/צהוב/אפור. האדום העצמתי מעורר תיאבון, הצהוב בולט ומעודד את הפעילות העסקית והאפור נותן את אות ההרגעה.

בנוסף, תוכננו שני אזורי ישיבה. האחד לאורך כל הקיר הפנימי של המקום שנוצר מדלפק ועליו מדף פורמייקה בגוון וונגה. השני בחזית המסעדה הפונה לרחוב, בתוכו משולבת תאורה פלורוסנטית סמויה בגוון כחול. אזור זה מחבר את הפנים לחוץ ולהיפך ומאפשר דיאלוג הדדי בין הרחוב לחלל הפנים. בחזית השנייה של המסעדה, זו הפונה אל הקניון, נבנה קיר פרספקס המכיל גם הוא פחיות קוקה קולה ומשמש "טיזר" מפתה למבלים בקניון.

פחית המשקה האדומה-לבנה, אחד מהסמלים המובהקים של אמנות הפופ-ארט, תרבות ההמונים ותפיסת הרדי-מייד, הפכה בחלל זה לאלמנט מרכזי ודומיננטי המבקש להאיר את האופן שבו אנו תופסים סמלים, להדגים את הדרך שבה אנו מעצבים את סביבתנו ולייצר אסתטיקה חדשה ומפתיעה.

על הפרוייקט +

סגירה -

סגירה -