stylecurator.com.au

מילאנו 2023: המדריך המלא לטרנדים בעיצוב המטבח

מילאנו, לב העיצוב העולמי, הציגה את מגמות עיצוב המטבח לשנת 2023, המשקפות את התמזגות האמנות, הטכנולוגיה, והחדשנות. בעולם שבו המטבח הופך ללב הבית, המגמות החדשות מזמינות אותנו לחשוב מחדש על חלל הבישול שלנו, לא רק כמקום פונקציונלי אלא כחלל המשרה אווירה, חברותא, ועיצוב יפה. 

הטרנדים החדשים הם רב גוניים, וכל אחד יכול לבחור את המגמה שקרובה לליבו.

 

1. וואבי-סאבי

הסביבה האסתטית מקרבת את עולם הטבע לעולם הביתי, ומציבה במרכז הפרויקט את הפילוסופיה המזרחית של וואבי-סאבי, ומבוססת על קבלת הארעיות וחוסר השלמות של הדברים. בעולם גלובלי, שבו הכל נוטה להתאים.

https://thecutkitchen.com/

 

2. השחור עדיין חזק בתמונה.

יש ביקוש ברור לעיצובי מטבחים כהים ודרמטיים עם טוויסט טבעי.

זהו טרנד שלוקח חומרים טבעיים צעד אחד קדימה והוא עובד היטב בחללי פנים מודרניים וקלאסים. והופך את המראה לרב תכליתי

https://keysbabo.com/en

 

3. פתרונות אחסון חיצוניים

אחסון בתוך משטחי העבודה. מיכלים המכילים כלים, קטנים, שקעי חשמל  והכל מכוסה עם דלת קטנה, נגיעה קלה של היד פותחת אוטומטית וללא רעש את כל הדלת הודות למנגנון מבריק המבוסס על כוח הכבידה.

מסגרת גישור מאובזרת שילוב של נעימות עם פונקציונליות מסגרת הגישור המאובזרת שלנו, המיועדת להתווסף למטבחים עם איים או חצאי איים, כוללת הקפדה על הפרטים הקטנים וניצול חכם של החלל. נועד להפריד בין חללים מבלי לסגור אותם.

מדפי קיר ניתן להרכיב את מדפי הקיר, הם הפתרון האידיאלי לשמור על האביזרים הנפוצים ביותר בהישג יד תוך יצירת רהיט שעליו ניתן להציג חפצים יקרים.

https://www.valcucine.com/

 

4. עיצוב מינימאלסטי ושימת לב רבה לפרטים

תערובות הרמוניות של צורות וחומרים שנבחרים בצורה מדוייקת, והופכים את המטבחים ליצירות פונקציונליות , בעלות ערך אמנותי. הארונות בד"כ נטולי ידיות

https://bulthaup.com/en/

 

 

5. שילוב חומרים מתכתיים.

גימורים מתכתיים הולכים להיות החומר המבוקש ביותר במטבחים 2023-2024. "

מתכות כמו כמו פיוטר, נחושת ופליז מוברש יוצרים אפקט הרבה יותר טבעי ומשתלבים בצורה מושלמת בשל תת הגוונים החמים שלהם.

מתכות קרירות יותר כמו ניקל וכרום שיושבות היטב ליד צבעים בהירים יותר מתאימים לעיצובי מטבחים מודרניים. שימוש רב מדי באותה מתכת יכול להיראות חד מימדי, לכן שילוב של מספר חומרים מאד חשוב על מנת לתת מראה עשיר למטבח.

https://www.solakitchens.com/

 

6. JAPANDI

זהו בעצם סגנון המשלב את האסתטיקה היפנית המאופקת עם הנוחות של הסגנון הסקנדינבי.

הסגנון משלב חומרים מדיטטיביים, הרבה אבנים טבעיות טיח ושילוב של עץ בהיר, יחד עם טקסטורות אורגניות וגווני אדמה במטבח וזו דרך נפלאה ליצור סביבה נעימה, ויצירת מקום שליו לבשל בו ולגור בו. https://www.boffi.com/en/

 

7. ארונות עד התקרה

כאשר ארונות מפסיקים להתבייש מהתקרה, החלל שמעליהם הופך לאספן אבק או גורם לכאוס ויזואלי עם שלל של פריטי מטבח בשימוש נדיר. אם רוצים למנוע את האבק ואת הבלאגן הויזואלי ויצירת מראה נקי, מומלץ להריץ את הארונות עד התקרה.

https://www.nordiskakok.com

 

8. חזרה אל הטבע

צמחים מגבירים את רמות החמצן ופרחים בעלי ריח נעים, ששניהם יכולים לעזור להגביר את מצב הרוח ואת רמות הפרודוקטיביות שלך. צמחים וייחורים משובצים במטבח מעשירים את החלל ונותנים לו חיות נוספת. https://warendorf.com/

 

9. תכשיטי מטבח

באותו אופן שבו בגד יפה אינו שלם ללא תכשיט נחשב, מצב רוח דומה עשה את דרכו למטבחים שלנו. כעת ארונות מטבח ומגירות נראים לא שלמים ללא עיטור מתכתי כלשהו ובחירה נכונה של ברז למטבח. סגנון ברז המטבח הוא הרבה יותר מסתם פרט – הוא לגמרי התכשיט של המטבח ויכול לשנות את הלוק הכללי, מקצה לקצה.

 

 

10. גווני אדמה

כפי שראינו ממגמות צבעי הפנים האחרונות של 2023, פלטת הצבעים לשנה הבאה היא שילוב סוער של גווני אדמה המקבלים תחושת רוגע. 

"בשנת 2023, אנו הולכים לראות זרם של גוונים מרגיעים וצבעים המושרשים בעולם הטבע", מסביר אנדי. "החיים של אנשים כל כך מלחיצים ועמוסים, שהחזרה הביתה ואל המטבח שלך אמורה לעורר תחושת רוגע ושייכות.

"באמצעות גווני חול, אדמה, משלימים גוונים טבעיים עמוקים יותר כמו טרקוטה וירוק עמוק (היוצרים את החזון של אזור כפרי מסתובב), אתה יכול ליצור מטבח ביתי ורגוע בשבילך ליהנות ולהימלט מההמולה של חיי היומיום. https://www.next125.com/de/

 

האם מטבחים אפורים עדיין בסטייל ?

מטבחים אפורים אף פעם לא יוצאים מהאופנה – קל לחיות איתם, הם מרגיעים ומאפשרים לך להתנסות בגוונים בהירים יותר בבחירת האביזרים וחיפויי הקיר. 

בשנת 2023, תנסו אפור עמוק יותר, כזה עם פיגמנטים חומים.

ככל שנת 2023 מתקדמת, נראה כי עיצוב המטבח נע בין המסורת לחדשנות, משלב טכנולוגיות חדשות עם חומרים טבעיים, ומציע פתרונות יצירתיים לאחסון ונוחות. המטבחים של העתיד הם אלו שמצליחים לשלב בין פונקציונליות לאסתטיקה, יוצרים סביבה מזמינה ונעימה, ומאפשרים לנו לבשל, לארח, ולחיות בהרמוניה עם הסביבה. המטבח אינו רק לב הבית, אלא גם הנשמה של העיצוב המודרני.