עיצוב משרדים

החלטתם לפתוח עסק, או שיש לכם כבר עסק קיים, אל תחסכו על עיצוב פנים סביבת העבודה של העובדים שלכם. מחקרים מראים כי עיצוב משרדים נכון יכול להגדיל את תפוקת העובדים בעשרות אחוזים, לא בדיוק דבר של מה בכך. עוד גילו המחקרים כי ככל שיתרחשו יותר "מפגשים" בין בעלי אותו תפקיד, התפוקה הקבוצתית תעלה, וגם זה דבר שיש לקחת בחשבון. אם כן, כיצד עלינו לעצב את המשרד?  הנה כמה טיפים שיעזרו לכם.

 

ראשית, זה נשמע אולי טריביאלי, אבל העיצוב חייב לדבר בשפה שהמשרד צריך לשדר. משמע, יש להתאים את עיצוב פנים לסוג העסק, ואין דין עיצוב משרד עורכי דין, כדין עיצוב משרד פרסום או עיצוב פנים – עיצוב משרדים חברות היי-טק ויחסי ציבור. בחברות היי-טק או יח"צ יש לשדר אווירה יותר דינמית שתכניס את העובדים לקצב.

 

במרפאות יש להשתמש בצבעים יותר רגועים, ובמשרדי עו"ד, בצבעים רשמיים. הצבעים שאנו בוחרים, חייבים להתכתב עם הצבעים של הלוגו והתדמית הגרפית של החברה. הלוגו נמצא על הקיר שלכם מסיבה מסוימת, הוא משדר את מה שהחברה רוצה להביע, ואם יש משהו קיים אז עובדים לפיו. עם זאת, יש להשתמש בצבעי הלוגו בצורה מדודה מכיוון ששימוש מוגזם בהם יגרום לתחושה קלסטרופובית. בנוסף לצבעי הלוגו יש להשתמש בצבעים המתכתבים עימם, וזאת על מנת ליצור תחושה הרמונית ונעימה.

 

את חדר הישיבות יש לתכנן לפי מספר האנשים שאמורים לשבת בו. עליו להיות מרווח ונוח מכיוון שלעתים יושבים שם שעות. יש לדאוג לכל האביזרים הדרושים לצורך העברת מצגות, ולהציב אותם כך שיהוו חלק מעיצוב החדר.

התאורה חייבת תאורה המדמה אור יום. חלק מהמשרדים הינם חסרי חלונות, ובאחרים עובדים עד שעות החשכה, כך שיש צורך לתת לעובדים תחושה שהם אינם "כלואים" בתוך מקום העבודה.

חדר הכניסה חייב להיות מזמין ונוח, עליו לשדר את הדברים שהחברה רוצה להגיד על עצמה, ולאפשר לממתינים להעביר את זמנם בנעינים.

עבודה פוריה