עיצוב דלתות כניסה

כמו שהעיניים הן הראי של הנפש, כך הדלת היא הראי של הבית. הדלת היא הדבר הראשון שאנו רואים כשאנחנו מגיעים לבית או דירה, וכמו אצל בני אדם, אין הזדמנות שניה ליצירת רושם ראשוני. בתים רבים מדיי מעוצבים מבנים בצורה מדהימה, אך הדלת החיצונית שלהם פשוטה ולא מזמינה. יצאנו לבדוק  מה חשוב לבדוק כשבוחרים דלת, על מה כדאי לוותר ועל מה רצוי להתעקש.

 

הדלת הינה חלק מהבית, כך שיש לבחור דלת שסגנונה העיצובי מתאים לעיצוב הבית. כיום קיימות דלתות עץ, דלתות פלדה מצופות ולא מצופות ודלתות אלומניום עם ציפויים שונים, אלומניום זכוכית ועוד…., והבחירה ביניהן צריכה להיות על פי הסגנון העיצובי של הבית. כך, אם הבית שלנו מעוצב בסגנון כפרי, רצוי שנבחר דלת עץ. כיום קיימות גם דלתות בעלות סגנון עיצובי שונה מבפנים ומבחוץ, כך שניתן לשמור על עיצוב סולידי בחלקו הפנימי של הבית ועם זאת לבחור משהו נועז וצבעוני כלפי חוץ.

 

פרקטיות 

הדלת היא חלק מהבית ולכן עליה להיות פרקטית. דלתות זכוכית דורשות נקיון רב יותר, ולפעמים אף יום-יומי, לכן מי שאינו רוצה או יכול לנקות את הדלת בתדירות גבוהה צריך להימנע מדלתות אלה. לעומתן, דלתות העץ ואלו המצופות עץ, רגישות יותר לנזקי מזג האוויר ובעיקר לנזקי שמש, מליחות באוויר (אם הבית ממוקם ליד הים) ורטיבות בחורף, לכן רצוי להשתמש בהם רק במקום בו יש הגנה מנזקי מזג האוויר.

טיפ נוסף: שימו לב כי צירי הדלת סמויים. צירים לא סמויים, אינם הדבר שתרצו לראות.

 

 

ידיות

קיים בשוק מגוון רחב של ידיות העשויות מחומרים שונים. והעיצה הראשונה היא: בחרו בידית המתאימה לסגנון העיצובי של הדלת. בנוסף רצוי לשים לב שהידיות הגדולות והמרשימות, הן בד"כ ללא מנגנון פתיחה. על כן יש לתת פתרון לכניסה לבית כאשר הדלת נסגרת ונותרים ללא מפתח מחוץ לדלת.

צמחיה

רצוי להותיר את הכניסה נקייה מצמחיה, או מקסימום להציב עציץ אחד גדול בכניסה, אבל כזה שלא מסתיר את הדלת, שהרי רכשנו אותה על מנת שיראו אותה ולא על מנת שתוסתר על ידי הצמחיה.

 

מרבד

המרבד צריך להתאים לדלת הכניסה, הן בצבעים והן בגודל. אם רוחב הדלת הוא מטר, לא נבחר מרבד שגודלו 40 ס"מ, המרבד צריך להתאים למימדי הדלת.

דלת צלחה