נקיון עיצובי לפסח

סדר וניקיון זו מהותו של חג הפסח, והאביב הוא זמן מצוין להתחדשות. הנקיון הקודם לחג הוא הזדמנות מצויינת למיין ולסדר את החפצים השונים, ולזרוק או לתת את מה שלא בשימוש. אלא ששחרור חפצים אלה, יוצר שחרור אנרגטי ומפנה מקום לאנרגיה חדשה ולהתחדשות.

שחרור החפצים הוא הבסיס, מעבר לזה אתן כמה טיפים שיתנו לבית שלכם מראה מינימליסטי, עדכני ומרווח.

להיפטר מחפצים שאין להם שימוש

המשפט המתאר בצורה הטובה ביותר את הסגנון המינימליסטי הוא: "פחות זה יותר". ככל שיש בחלל פחות פרטים, כך הוא נראה יותר נעים. חלל נקי מחפצים הוא חלל מאוורר יותר, שקל יותר לעבוד איתו וליצור בו סגנון מודרני. היפטרו מרהיטים ישנים ומקישוטים וחפצים שכבר מזמן הפסיקו לשמש כפרטי נוי בבית, וכך לא רק שתקבלו חלל יותר הרמוני ונקי.

צבעים

הצבעים השולטים בסגנון המינימליסטי הם הגוונים הבהירים או הסולידיים כמו לבן, אפור, בז' או שחור. הצבעים הללו לא תמיד הולכים יד ביד עם החום הישראלי, ויש כאלה החושבים כי הם יוצרים חללים מנוכרים. על מנת לשבור את הניכור ניתן להוסיף פריט בעל צבע עז כמו כריות בצבע תכלת או כיסא אדום, או קיר אחד בגוון צבע דומננטי. עם זאת רצוי שלא להתפרע יותר מידי עם הצבע ולהוסיף אותו במינון הנכון על מנת לשמור על עיצוב פנים אורירי.

כמה שיותר תאי אחסון

עיצוב פנים  מינימליסטי תלוי מאוד בשטח האחסון הקיים בבית. ככל שיש יותר ארונות, מגירות, שידות ותאי אחסון, כך הבית ייראה מסודר יותר. ניתן למצוא כיום פתרונות אחסון מאוד מקוריים אשר מוסיפים המון בפן העיצובי. שימו לב לכך שחדרי ילדים הם אזור בו קיים בדרך כלל אי סדר וחפצים רבים זרוקים בהם כלאחר יד, ולכן חשיבותם של שטחי האחסון בחדרים הללו גדולה שבעתיים.

מטבח

ניתן לעצב גם את המטבח בצורה מינימליסטית. מטבח בסגנון מינימליסטי מכונה "המטבח הנעלם", וזאת מכיוון שתכולת המטבח, החל בריהוט וכלה במכשירי החשמל, מוסווית בתוך ארונות. דבר זה מגדיל את מרחב העבודה במטבח והופך את העבודה בו לנוחה ויעילה.

הסגנון המינימליסטי יש יחשבו שהוא פחות מתאים לבלגניסטים שביננו אשר יתקשו להשאיר את הבית מסודר ונטול אביזרים. אך דווקא בגלל חללי האחסון הרבים,  הוא עשוי מאד להתאים להם, ויש  כאלה העשויים להתמכר לתחושה המאווררת, לקווים הנקיים, לפשטות, לתחכום ולמרחב הפתוח.