השטיח הנכון

שטיח הוא פריט עיצוב פנים שהופך להרבה יותר רלוונטי בחורף, אז הרצפה קרה והשטיח מחמם ומפנק. שטיח הוא פריט עיצוב פנים שלרוב לא מקבל את תשומת הלב הראויה לו. הוא אחד הפריטים שלרוב נרכש בשאריות התקציב, אחרי שקנינו את כל שאר הפריטים לבית. התוצאה, היא בדרך כלל שטיח שאינו מתאים לחלל בו הוא נמצא. עיצוב השטיח צריך לתמוך בעיצוב פנים החלל בו הוא נמצא, או לחלופין לתת אפקט אחר משל עצמו.  לכן אם ריהטתם את כל הסלון ולא נשאר לכם תקציב לשטיח, חכו עד שיתפנה לכם תקציב ראוי. שהרי שטיחים אינם פריט שקונים בכל יום ומדובר בפריט שיכול לעלות אלפי שקלים.

אחת הנקודות החשובות ביותר בעיצוב פנים ובבחירת השטיח, הוא בחירת הגודל הנכון. השטיח חייב להיות גדול מספיק. שטיח קטן מדיי, גורם לכל החדר להראות קטן. ככל שהשטיח גדול יותר, החדר ייראה גדול יותר ובעל פרופורציות נכונות יותר. הטעות הגדולה ביותר בעיצוב פנים הינה לבחור שטיח קטן מידי אשר מכסה את איזור השולחן בלבד. כמו כן, כדאי להניח את השטיח בצורה לא סימטרית לספה הגדולה בסלון, או המיטה בחדר השינה. את השטיח כדאי למשוך מעט החוצה, כך שבצד אחד יבלוט מן הספה או המיטה ובצד שני יהיה טיפה חסר.

סגנון וצבע השטיח תלוי בעיצוב פנים הסלון שלכם והאישיות שלכם. אם יש לכם סלון אנמי מצבעים, רצוי לבחור בשטיח צבעוני ומיוחד. אם לעומת זאת הסלון שלכם צבעוני, יש לבחור שטיח בעל צבע נייטראלי שלא יתחרה עם שאר הפריטים. לגבי הסגנון, כמו בכל דבר, רצוי להתחבר אל עצמכם. אל תבחרו שטיח רק כי נדלקתם על השטיח של השכן, או שטיח משעמם בצבע אפור, כי אתם מפחדים מצבע, בחרו שטיח שמתאים לאישיות שלכם, לסגנון של הבית ולטעם האישי שלכם. כיום קיימים לא מעט טרנדים ואופנות בשטיחים כמו הטרנד הגיאומטרי, הטרנד האוריינטלי ושטיחי הלבד.

זכרו, ברוב חנויות השטיחים נהוג לקחת את השטיח הביתה על מנת לבדוק אם הוא מתאים. תמיד תוכלו להחזיר אותו לחנות השטיחים ולבחור שטיח אחר. אז אל תפחדו להשתולל עם הבחירה שלכם, אם זה לא יתאים, תמיד תוכלו לבחור משהו סולידי יותר.