איך ניגשים לעיצוב הבית?

בירור צרכים – הגדרת צרכי הלקוח

לפני שמתחילים … חשוב להבין מה הצרכים? מה רוצים לשנות? מדוע ואילו פונקציות נחוצות לנו?

חשוב להתייחס קודם כל לחלק הפונקציונאלי וממנו ממשיכים לחלק העיצובי.

על הנוחות ואת כל הצרכים של הלקוח ובני המשפחה אסור לוותר !!! על מנת להעניק לחלל הדירה את הנוחות המקסימלית והיכולת לשרת את בני המשפחה באופן הטוב ביותר.

יש  להתאים את עיצוב הבית לאורח החיים של הדיירים. משפחה עם ילדים קטנים תעשה שימוש שונה בבית מזוג מבוגר או זוג צעיר.

מה הסגנון שאתם אוהבים?

אז איזה סוג של בית אתם אוהבים? חם וכפרי או לבן ומודרני? נגיעות של "שאבי שיק" או סטייל "ניו יורק"? אתם חובבי טרנדים או שלא תיפרדו לעולם מהספה של סבתא… מגוון הסגנונות רחב כל כך שניתן לבחור כל סגנון ואף לשנותו בקלות לאחר זמן מה.

קיר בחיפוי טפט בסגנון "רטרו" וצבעים חמים ישנה את החדר כולו אם נחפה אותו בלבנים ישנות מפירוק או במשטח זכוכית מבריקה. כך גם לגבי הריהוט, הצבעים ותמונות. היופי בתהליך ההום סטיילינג הוא שהשינוי נעשה במהירות ובקלות יחסית ואינו מחייב השקעה כספית גבוהה.

חשוב לזכור כי בסופו של היום, הבית צריך לשרת אותנו ולא אנחנו את הבית ולכן חשוב לאורך כל התהליך לשמור על פונקציונאליות הן בבחירת הצבעים והבדים והן ביצירת מקומות אחסון תוך התאמה מלאה לפרופורציות החלל

על כן כדאי להגדיר מראש, מה הסגנון המועדף עליכם ?

עיצוב הבית – ידע מוקדם על סגנונות העיצוב השונים יוכל לסייע לכם לכוון את רצונתכם על מנת להגיע לתוצאה הטובה ביותר. (קישור לקטגורית סגנונות עיצוב באתר בבלוג)

 

ביצוע סקיצות רעיוניות לתכנון החלל.

שלב התכנון נלקחים בחשבון הגדרת הצרכים הראשונית והתקציב העומד לעיצוב הפנים. תכנון טוב, היא מילת המפתח.

אישור מקדים

בעלי הנכס חייבים לאשר את הסקיצות הרעיוניות וההדמיות. הלקוח יכול לאשר או לבקש שינויים לפני הכנת תוכניות עבודה.

שלב זה מבטיח את שביעות הרצון של הלקוח מהתכנון והעיצוב של הנכס.

תוכניות עבודה

תוכניות עבודה מסודרות לבעלי המקצוע. נעשות בצורה מייטבית, חשוב מאד להקפיד על פרטים. על-מנת למנוע טעויות בביצוע העבודה בשטח.

שלב היישום

שלב יישום התכנית הוא השלב של הוצאת התוכניות אל הפועל. בשלב זה מיושמת התכנית כפי שנקבעה בשלבים המוקדמים ומיושמים על העקרונות העיצוביים שיושמו בשלב הסקיצה.

 

סטיילינג

בחירת חומרי גמר ובחירת מוצרים כגון, ריהוט, אביזרים, תמונות, וילונות, תאורה, טפטים, צבעים ועוד…

חשוב לכוון את הלקוח לבחירות הנכונות ולייעץ לו כיצד יוכל לשלב את הטעם האישי שלו בעיצוב הבית מבלי לפגוע בעקרונות העיצוביים ובקונספט העיצובי הכללי שנקבע לעצב בו את הבית.

וכמו שנאמר ליווי הלקוח נעשה מא' ועד ת' מונה…