מלונות בוטיק – ניחוחות אירופיים

 מלונות בוטיק, הידועים גם בכינוי "Design Hotels" ו-"Lifestyle Hotels", הם תופעה חדשה יחסית בתחום עיצוב המלונות, שהחלה באנגליה ובארה"ב בתחילת שנות השמונים של המאה ה-20.

במידה רבה ניתן לייחס את התפתחות תחום זה לשפה העיצובית הסטנדרטית שננקטה במשך שנים רבות בבתי מלון והפכה להיות שפה בינלאומית אחידה. רשתות בתי מלון גדולות, כמו גם מלונות פרטיים, הציעו דיור זמני ביחידות מאורגנות היטב שכללו אלמנטים חזותיים וחומריים משותפים. במובן זה, מי שהתעורר בחדר בית מלון בניו יורק, הרגיש בדיוק כאילו התעורר בחדר בית מלון בפריז.

 nhow-hotel-berlin-4

מגמת מלונות הבוטיק התפתחה כתגובת נגד למציאות זו – כנגד "השטחת העיצוב" והפיכתו למנוכר, צפוי וסטנדרטי החלו לצוץ בתי מלון שהעיצוב והאדריכלות שלהם מבקשים לייצר חוויה של אינטימיות, ייחודיות ומקוריות. בית מלון מסוג זה מבקש לשלוף את המתארחים בו מעולמם הרגיל אל עולם הפנטזיה והחלום וליצור אפקט של הפתעה ובדרך כלל גם של פינוק.

מלונות בוטיק מאורגנים מבחינה עיצובית סביב נושא | מעצב | חומריות | שפה, היוצרים תוצר סופי המגרה את החושים ומייצר תגובה לחזות הסביבה.

Sanderson hotel London

עיצוב פנים מלונות בוטיק - פעמים רבות במלונות בוטיק כל יחידת מגורים מעוצבת באופן שונה לחלוטין מהאחרות (תפיסה הפוכה לגישת ההאחדה החזותית בבתי מלון רגילים) – דבר המאפשר למתארחים לחזור לאותו בית מלון ולחוות בכל פעם חוויה מסוג אחר.

ההתפתחות ברמת החיים, החשיפה המתמדת לעולם העיצוב, הדרישה לרמות פינוק גבוהות יותר וריבוי הנסיעות בעולם – כל אלה חברו ביחד על מנת ליצור את המנוף המניע את ההתפתחויות בתחום מלונות הבוטיק. לקוחות אנינים יבקשו בזמן החופשה או הנסיעה העסקית שלהם חווית לינה שאיננה שגרתית, בבחינת "רגיל זה לא בשבילי".

 Andaz Amsterdam Prinsengracht

מלונות בוטיק יכולים לנוע על צירים שונים של חוויה – מלונות עם ניחוח של "פעם", עם מצעים רקומים ביד ואח מבוערת, מלונות בעיצוב אוונגרדי ונועז וגם מלונות הפונים לכיוון התשוקה לשיק מלכותי וראוותני. בנוסף, יכולים להתארגן מלונות הבוטיק סביב "נושא" מרכזי כמו – מוסיקה, ציד, ספא וכד'.

כך או אחרת, מטרת בתי מלון מסוג זה היא מצד אחד להעניק תחושה של אינטימיות וביתיות (שבאים פעמים רבות לידי ביטוי גם ברמת שירות גבוהה במיוחד ובשילוב אלמנטים מפנקים שונים), אך מצד שני דווקא להתרחק מהסביבה הביתית השגרתית, בשילובים אלמנטים שלרובנו אין בחלל הביתי הסטנדרטי.

עוררות החושים תבוא לידי ביטוי על ידי שילוב של אלמנטים ייחודיים בתחום התאורה, משחקי צבעוניות דרמטיים, חומריות יוצאת דופן, שילוב של חפצי אמנות ופריטי נוי שונים ועוד.

צור קשר  רחב