בשבילי רק יוקרתי – עיצוב דירות יוקרה

את היוקרה בדרך כלל לא צריך להגדיר במילים – היא מובנת באופן אינטואיטיבי לכל אחד מאיתנו. כולנו יכולים לשער מהם מגורים יוקרתיים – בין אם במגדל גבוה, בין אם בדירת גג מהודרת, בין אם בבית פרטי ולו גן רחב ידיים.

למרות שלפאר וההדר של עיצוב דירות יוקרה העכשוויים אין גבולות, בהחלט צריך לתת להם יד מכוונת. עצם הרכישה של נכס יוקרתי איננה סוף פסוק אלא רק ראשית של תהליך. לנקודה זו נשאב מעצב הפנים שתפקידו לתכנן את החלל באופן שיענה באורח אופטימאלי על צורכי המשפחה, אך יחד עם זאת יעשה את מה שיוקרה יודעת לעשות בכל הקשר – להפגין נוכחות ועוצמה המשדרים טוב טעם ולעורר כבוד והשתאות.

עיצוב דירות יוקרה

חשוב לזכור שנכס יוקרתי מהווה את תעודת הזהות של בעליו ומשמש פעמים רבות לא רק לצרכי מגורי המשפחה הפרטית, אלא גם לאירוח ולעבודה. מבחינה זו הבית הפרטי הופך גם לציבורי בהיותו עומד למבחן המבקרים בו ואיכותו תייצר זהות של איכות כלפי בעליו.

עיצוב דירות יוקרה 

מה הופך חלל מגורים ליוקרתי? הרי מספר אבני דרך של "עשה" ו"אל תעשה" בדרך ל עיצוב דירות יוקרה

טיפול כללי בחלל 

אחד היתרונות הגדולים בהיעזרות בגורם מקצועי הוא היכולת של אותו גורם להבין את החלל באופן מלא וליצור בית מגורים שאינו עשוי "טלאים טלאים", אלא כזה שהוא הרמוני ומדבר בשפה חזותית אחידה. במגורי יוקרה הדבר חשוב במיוחד ובודאי כאשר מדובר על חלל הכולל גם חדרי אורחים ומשרדים ביתיים.

עיצוב סלון מלכודת האופנה 

למרות שברור שהבית צריך לשדר שפה עכשווית ועדכנית, חשוב להימנע ממלכודת אופנתיות יתר.עיצוב דירות יוקרה צריך להקרין מכובדות ונכונות שהם מעבר לגחמות האופנה הרגעית.

 עיצוב סלון טיפול בתאורה 

אחד הדברים שבדרך כלל נזנחים בתחום עיצוב דירות יוקרה הוא נושא התאורה. שימוש בתאורה שקועה מייצר פיזור ומיקוד אור וכן אווירה מבוקשת, אך אל זאת רצוי לשלב גופי תאורה דקורטיביים המהווים אלמנטים פיסוליים וארכיטקטוניים בעלי אמירה בחלל, המסיימים באופן אלגנטי את הטיפול בתאורה.

עיצוב סלון מטבחים 

המטבח, מדורת השבט המשפחתית, הפך להיות בשנים האחרונות המקום אליו מתנקזת היוקרה. העובדה שמבנה חלל המגורים כיום הוא בדרך כלל כזה של חלל פתוח המאחד את המטבח עם חדר המגורים המרכזי, מכתיב מטבחים מסוגננים, ייצוגיים ומאובזרים ברמה גבוהה מאי פעם. אם נוסיף לכך את רמת החיים ההולכת וגדלה, הפיכת תחום המזון לאחד מתחומי סגנון החיים ואת תרבות האירוח, הרי שנקבל מטבחי יוקרה מרהיבים, שכל חלק וחלק בהם – ארונות, חיפויים, משטחים, אמצעי בישול ואביזרים אלקטרוניים שונים – מוקפד ומותאם באופן פרטני. במטבחי היוקרה נמצא אלמנטים כמו מכונות קפה משוכללות, מקררי יין, פרזול איכותי הכולל מגירות נשלפות בנגיעה וכמובן חומריות יוקרתית כמו שיש, קוריאן, עץ גושני ועוד.

עיצוב דירות יוקרה חדרי רחצה 

או ליתר דיוק מקדשי הפינוק ואיכות החיים הם החצר האחורית אך המטופחת מאוד של בתי היוקרה. מקלחונים בגדלים לא סטנדרטיים, אמבטיות בתצורת "Free Standing", ברזי איכות, מחממי מגבות, פסיפסים, חלוקי נחל, ברזים משוכללים ועוד, הם רק חלק מפריטי החובה כיום בחדר רחצה יוקרתיים. הלהיט האחרון בתחום, בעיקר בשירותי האורחים – גם ברזים מסוג "Free Standing", או כאלה היורדים מן התקרה – ליצירת אפקט של הפתעה.

עיצוב דירות יוקרה חדרי שינה 

כיום היוקרה אינה מסתיימת בחללים הציבוריים של הבית. יוקרה אמיתית נודדת איתנו גם לחדרי השינה האינטימיים. שוב, תפיסה כוללת של החלל, נגרות איכות ומותאמת אישית, שילוב אלמנטים מגבס, טקסטיל הרמוני, תאורה – כל אלה יהפכו גם את החדרים הפרטיים ליוקרתיים, אסתטיים ופונקציונאליים גם יחד. בבתים יוקרתיים חדרי השינה (לא רק של ההורים, אלא בהחלט גם של הילדים ובודאי המתבגרים) הם למעשה "סוויטות" לכל דבר – חלל הכולל את מרחב השינה, חדר הרחצה, חדר ארונות, פינת הסבה ופינת עבודה. כי ליוקרה אמיתית, כאמור, אין גבולות.

עיצוב חדר שינה פינוקים 

בבתים יוקרתיים, בהם קיים מרחב מחיה נרחב ניתן לשלב חללים ייעודיים, אותם לא נמצא בדרך כלל בבתים רגילים – לדוגמא, לא רק מערכת קולנוע בייתי, אלא אולם קולנוע של ממש. חדר ביליארד, חדר מוסיקה וכד.

עיצוב חדר משחקים בית חכם 

בית יוקרתי מתנאה בדרך כלל במערכות חכמות היוצרות סביבה מפנקת, נוחה ויחד עם זאת גם חסכונית. בבתים אלה מתקינים מערכות "בית חכם" היוצרות שליטה מרכזית על מערכות שונות בבית – מיזוג אוויר, תאורה, מערכות אזעקה, מערכות סאונד, מערכות קולנוע ביתי וכד'.

תגיות: עיצוב דירות יוקרה

" אנו מעצבים את מגורינו ומגורינו מעצבים אותנו " ( ווינסטון צ'רציל )

צור קשר  רחב